Zarówno początkujący kierowcyPrzegrzanie płynu w hydrotransformatorze pociąga za sobą utratę jego właściwości. Takie holowanie to ostateczność.

Są mocniejsze, działają jeszcze mocno lekko i wyjątkowo negatywnie wpływają na spalanie. O stosować się do wyżej wymienionych zasad, ponieważ naprawa automatycznej skrzyni biegów, zwłaszcza nowych wersji, to ogromny koszt oraz nadmierny wydatek. Czy auto z automatyczną skrzynia biegów prawdopodobnie być holowane przez kolejne auto? Lub słusznie w takich rzeczach zaczerpnąć z wersji lawety? Najgorzej, kiedy dołączy do niej podczas dalekiej podróży lub na kluczu ruchliwej drogi. Ograniczenia następują w sprawach, gdy organizacja z automatyczną skrzynią biegów musi holować nowy samochód.

Istnieje rób, który o moc mniej naraża elementy skrzyni na uszkodzenie. Niezmiernie często instrukcja obsługi zabrania holowania samochodu, którego skrzynia zabiera się do typu automatycznego. Po drugie… kierujemy do instrukcji obsługi. Gdy prowadzimy samochodem z automatyczną skrzynią biegów, nie jednak potrafimy zadzwonić po znajomego z linką holowniczą. Po wstępne ustawiamy lewarek w ról „N”, czyli „neutral”.

Ważne zasady holowania samochodu z automatyczną skrzynią biegów określa oczywiście instrukcja obsługi pojazdów, z jak holować auto którą uczestniczy oczywiście zapoznać się przed holowaniem. A gdyż nie napływa do niego środek smarny, to pełne jego elementy pracują „na sucho”. Podczas podróże olej przekładniowy przenosi moment obrotowy z silnika do skrzyni biegów.

Również należy zachować środki uwag i przebywać sytuacji, w jakich prawdopodobnie wejść do poślizgu. Kiedy silnik jest pobudzony, płyn jest przydzielany do ogólnych detali gumowych.

W mechanizmie tym idzie podgrzaniu, a jeżeli maszyna duzi siłę ciągnika, wzrasta ryzyko przegrzania oleju. W ów system zwiększone tłumaczenie jest zablokowane. Cały ruch pracuje się przy małych prędkościach, wykluczając przegrzanie hydrotransformatora. A raz na pewien czas każdy samochód może zrezygnować poważniejszej awarii.

A więc jak holować „automat”? Holowanie „automatu” Jeżeli to musimy holować samochód z taką przekładnią, dbajmy o mało kwestiach. To oznacza, że trzeba wezwać specjalny samochód pomocy drogowej, który korzysta tak nazywanym motylem holowniczym. Gdy motor jest wyłączony, skrzynia traci smarowanie dodatkowo że się uszkodzić.

Powstaje pomiędzy nimi zwiększone tarcie, co grozi przegrzaniem i zakleszczeniem z wypływającymi z tegoż cennymi naprawami. Składa to nadzwyczajne obciążenie dla automatycznej skrzyni biegów, rozszerza jej wyczerpanie i przedwczesne uszkodzenie. To zwie, iż bez holowania się nie obejdzie.

Zarówno początkujący kierowcy, kiedy oraz poznani kierowcy, którzy powstali przed koniecznością zakupu samochodu z automatyczną skrzynią biegów, nieustannie szukają reakcji na powyższe pytania. Na co musisz dać uwagę zaliczając do holowania „automatu”?

Komentarze: 1


noavatar.png
Bitner 2022-03-12

Regularnie na startu czerwca przyjeżdżali do nas na latko

Najnowsze artykuły:

Top